main slider's 1st image main slider's 2nd image main slider's 3rd image main slider's 4th image main slider's 5th image
BURS VERMEK İSTİYORUM

BÜVAK'A (BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ VAKFI) KREDİ KARTI BİLGİLERİ VEYA BANKA HAVALESİYLE DOĞRUDAN BURS VERMEK İÇİN:

Aşağıdaki linkten bağış yapmak için gerekli detaylara ulaşılabilir:

http://buvak.org.tr/bagis.php


BURSLARIN ÖĞRENCİYE ULAŞTIRILMASINDA İZLENEN YOLLAR:

1-    BÜVAK aracılığıyla:

Bağışçılar Boğaziçi Üniversitesi Vakfı (BÜVAK) aracılığıyla burs verebilir. Bunun için BÜVAK ile görüşülüp burs tutarınca bağış yapılır. Kaç öğrenciye, hangi miktarda burs verileceği belirlenir. 

BÜVAK aracılığıyla verilen "İsme Burs"ların tutarı 2016-2017 Akademik Yılı için 4.050TL (450TL *9 ay) olarak belirlenmiştir. Bağışçı seçilecek öğrencilerin hangi kriterleri (bölüm/fakülte, not ortalaması, vb.) sağlaması gerektiğini belirleyebilir. Bu kriterlere uygun ve bursa gereksinimi olan öğrencileri burs başvurusu sürecinin ardından Burs Ofisi seçer ve bağışçının onayı dahilinde burs ödemesi yapılmaya başlanır. 

Ayrıca, "Burs Havuzu"na da bağış yapılabilir. Burs Havuzu'na gelen bağışlar içerisinden, yine Burs Ofisi'nin seçtiği gereksinimli öğrencilere destek olunur. Bunların arasında yurt, yemek ve kitap ihtiyacı olan öğrenciler de mevcuttur. 

2-     Burs Ofisi Aracılığıyla:

Kurumlar öğrencilere burs ödemesini kendileri yapıp burs verilecek öğrencileri Burs Ofisi ile birlikte seçmeyi tercih edebilir. Örneğin Sabancı Vakfı, Zorlu Vakfı, Koç Vakfı, TEV gibi kurumlar kendi adlarına burs vermekte ve aday öğrencileri Burs Ofisi’nin seçmesini istemektedir. Burs miktarları 300 TL – 500 TL arasında değişmektedir; yıllık burs süresi 9, 10 veya 12 aydır.

Öğrenciler bu vakıflardan burs alabilmek için hem Burs Ofisi’nin açtığı başvuruyu verilen süre içerisinde tamamlamalı hem de varsa vakfın açtığı başvuruyu yapmalıdır. Burs alacak öğrenciler hem Burs Ofisi’nin hem de vakfın belirlediği kriterleri sağlamalıdır. Bazı vakıflar Burs Ofisi’nin seçtiği aday öğrencilere doğrudan burs vermeyi kabul eder. Bazıları ise Burs Ofisi’nin seçtiği aday öğrenciler arasından, yapılacak ikinci bir görüşme sonucunda öğrenci seçmeyi tercih eder. Burs Ofisi aracılığıyla burs veren tüm vakıflar burs verdikleri öğrencilerin listesini Burs Ofisi'ne bildirir; bu öğrencilerin başarı durumları ve başka bir kurumdan burs alıp almadığıyla ilgili bilgi talep eder. Öğrencilerin burslarının bir sonraki akademik yılda devam edip etmeyeceği Burs Ofisi’yle ortak yapılan çalışmayla belirlenir.

3-     Doğrudan Başvuru ile Burs Veren Vakıflar:

Kurumlar burs verecekleri öğrencileri kendileri seçip, burs ödemelerini de kendileri yapıp; Burs Ofisi’nden bursu öğrencilere duyurmasını talep edebilir, bursiyer öğrencilerle ilgili bilgi paylaşımında bulunabilir. Örneğin Anadolu Vakfı, Yaşar Eğitim Vakfı, TEKFEN, ÇYDD gibi vakıflar bu şekilde çalışmayı tercih etmektedir. Burs miktarları farklı farklı olup burs süresi değişebilir. Vakıflar her yıl Burs Ofisi'ne burs verdikleri öğrencilerin listesini gönderir, bu öğrencilerin başarı durumları ve başka bir kurumdan burs alıp almadığıyla ilgili bilgi talep edebilir.
BURSİYER SAYISI

2014-2015 Akademik Yılı'nda 4731 öğrenci toplam 8411 adet burstan yararlanmıştır.